1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Babylon

Členmi divadelného súboru Babylon sú prevažne študenti stredných a vysokých škôl z nášho mesta. Fungujú pod vedením vedúceho súboru PaedDr. Pavla Záteka. Členom súboru sa môže stať každý záujemca v primeranom veku, ktorý má vzťah k divadelnému umeniu, ku kolektívu a chcel by sa herecky i autorsky podieľať na predstaveniach súboru Babylon.

 

Hry:

  • rok 2003-2004 RÓMEO, JÚLIA A LÁSKA - divadelná paródia
  • rok 2005 HRIEŠNA SEDMA
  • rok 2006 TRACYHO TIGER (Wiliam Saroyan)

rok 2007
I. miesto za inscenáciu Tracyho tiger /W.Saroyan/ v kategórii alternatívneho divadla - XXIV. ročník námestovských divadelných dní

rok 2009
SKROTENIE ZLEJ ŽENY (W.Shakespeare)
Približne 300 divákov navštívilo dňa 13. 6. 2009 Dom kultúry v Kysuckom Novom Meste. Dôvodom bolo uvedenie divadelnej premiéry hry Skrotenie zlej ženy v podaní študentského divadelného súboru BABYLON. V hľadisku sa ocitli najmä študenti, teda rovesníci účinkujúcich, ich rodinní príslušníci, ale aj ďalší priaznivci súboru. Návštevu premiéry ich najnovšieho predstavenia určite neoľutoval nikto z nich. Herci, prevažne študenti a čerství absolventi vysokých škôl, upravili hru od autora Wiliama Shakespeara podľa svojich predstáv a vďačné publikum malo dosť dôvodov na to, aby ich odmenilo záverečným potleskom postojačky. Už na začiatku predstavenia dobrú atmosféru v sále nastavil Maťo Králik, z jeho úvodného sólového vstupu bolo všetkým divákom zrejmé, že najbližšie minúty budú naladené na veselú strunu a o humor nebude núdza. A študenti naozaj nesklamali. Hra bola plná trefných humorných dialógov, komických situácií a bonmotov. Hlavnými protagonistami boli vlastne všetci účinkujúci, žiadny z nich sa nedal prehliadnuť a všetci podali vynikajúce výkony. Okrem spomenutého Maťa Králika sa divákom v hre ďalej predstavili Katka Balková, Juraj Laš, Natália Valiašková, Soňa Hirnerová, Peter Brodňan, Lenka Záteková, Saša Piňáková, Ľudo Šrenkel a Zuzka Lacková. Študentom sa za dobre odvedenú prácu na javisku poďakoval nielen vedúci súboru a režisér Pavol Zátek, ale uznanie za príjemný umelecký zážitok im prejavili aj primátor mesta Ing. Ján Hartel a jeho zástupkyňa Ing. Jana Svrčková. Mestské kultúrno-športové stredisko uisťuje všetkých milovníkov dobrého divadla, že reprízu predstavenia Skrotenie zlej ženy v podaní súboru Babylon si budú môcť pozrieť v DK určite aj v jesenných mesiacoch. Vrelo im návštevu tohto podujatia odporúčame.

rok 2010
Počas Jakubovských hodov (júl 2010) sa jarmočným návštevníkom v meste predstavili okrem iných podujatí a programov so svojou hrou aj divadelníci zo študentského súboru Babylon a divadelníci z družobného francúzskeho mesta Rive de Gier, ktorí spoločne počas jedného týždňa pripravili divadelné prekvapenie a nacvičili predstavenie O svätej Dorote. Hoci počasie trochu hnevalo, tí, čo majú vzťah k divadelným doskám si ho nenechali ujsť. Predstavenie v podaní kysuckých a francúzskych divadelníkov zožalo veľký divácky ohlas.

 

Spolupráca Interreg

 

Spolupráca Biele Karpaty

 

 

 

 

Športové kluby

športové kluby Kysucké Nové Mesto

 

 

 

 

 

Z našej fotogalérie